Kalo te informacionet mbi produktin
  • Sku: 5902414209497
  • Barkodi:

Stimuderm Ultra, Shampo për qen qime gjatë, 250 ml.

€14,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Përshkrimi i produktit

Shampo për qen me qime të gjata StimuDerm Ultra është një produkt inovativ dermokozmetik veterinar i rekomanduar për kujdesin e lëkurës dhe palltove te qentë me humbje të tepruar të flokëve me origjinë të ndryshme dhe/ose me flokë të hollë.

Qëllimi: Kujdesi për lëkurën për rënien e tepërt të flokëve (përfshirë: lëkurën e ndjeshme, alergjike, të përflakur) të shkaktuar nga p.sh. në rast të alergjive, dermatitit atopik, sëmundjeve parazitare (mikrodermatiti, pleshtat, zgjebe), infeksionet bakteriale dhe mykotike, sëmundjet hormonale. Alopecia e shkaktuar nga mungesa e lëndëve ushqyese, gërvishtjet, qime e hollë, të rrallë ose të plotë, flokët e shurdhër, të pajetë dhe rënia e tepërt. Shampo Stimuderm Ultra nuk zëvendëson trajtimin e shkaktarit kryesor të problemeve të lëkurës dhe flokëve.

Veprimi: Substanca aktive e shamponës Stimuderm Ultra për qen me qime të gjatë është molekula e patentuar ACTIVE NTM. ACTIVE NTM është një përbërës aktiv me efektivitet të provuar në stimulimin e rritjes së flokëve. ACTIVE NTM është një molekulë me origjinë vitamine, një metabolit aktiv i vitaminës B3. Shkakton fazën anagen (rritje intensive e qimeve) dhe zgjat kohëzgjatjen e saj. Ka një efekt mbrojtës në gjëndrën e qimeve, duke ulur shkallën e distrofisë së tij. Përshpejton rritjen e qimeve, përmirëson mikroqarkullimin e lëkurës, stimulon rigjenerimin më të shpejtë të folikulave të qimeve dhe hyrjen e qimeve në fazën anagjene. Substanca të tjera aktive të përfshira në shampon Stimuderm Ultra për qentë me qime të gjatë mbështesin mekanizmat natyralë mbrojtës të lëkurës, ushqejnë, rivendosin dhe forcojnë shtresën (beta-glukani i tërshërës), kanë një efekt qetësues (panthenol) dhe gjithashtu hidratojnë dhe kufizojnë lëkurën. qimet (proteinat e mëndafshit). Formula e shampos Stimuderm Ultra për qentë me qime të gjatë bazohet në agjentë të butë pastrues që nuk ndikojnë në barrierën hidrolipidike të epidermës dhe ndihmojnë në arritjen e pH fiziologjik të lëkurës së qenit (≈7). Produkti nuk përmban SLS/SLES, parabenë, aroma, ngjyra. Është i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

 Në rast të alopecisë dhe rënies së shtuar të qimeve, përdorimi i shampos duhet të mbështetet nga përdorimi shtesë i serumit Stimuderm Ultra, i cili është i destinuar për përdorim të përditshëm lokal në lëkurë dhe qime.

Shiko të gjitha informacionet

Stimuderm Ultra, Shampo për qen qime gjatë, 250 ml.

€14,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)