Kalo te informacionet mbi produktin
  • Sku:
  • Barkodi: 5902414203785

Stomaferin Ultra, 30 ml.

€12,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Përshkrimi i produktit

Stomaferin Ultra - mbështetje gjithëpërfshirëse dhe e përshtatshme për ruajtjen e shëndetit oral të qenve ose maceve. Produkti ofron veprim të dyanshëm, falë kombinimit të tij unik të dy përbërësve aktivë: klorheksidinës dhe laktoferrinës.Klorheksidina ndihmon në reduktimin e formimit të pllakës bakteriale në dhëmbë.
Klorheksidina ofron një efekt të zgjatur antibakterial (nga 8 deri në 12 orë*)1, duke përfshirë:
 * duke penguar kolonizimin dhe rritjen e baktereve në sipërfaqen e dhëmbit1
* duke reduktuar depozitimin e pllakës deri në 60%1
*duke ulur sasinë e baktereve në pështymë deri në 95%
Përmbajtja e laktoferinës redukton efektet negative të formimit të pllakës bakteriale.

Prandaj Stomaferin Ultra gjithashtu reagon në mënyrë të drejtuar ndaj vetë problemit. Laktoferina ka një efekt imunomodulues, duke ndihmuar në parandalimin e hipertrofisë së gingivave.


Mund të aplikohet saktësisht në mukozën e gojës kur futet maja e aplikuesit në gojë
mund të përdoret rehat në veterinerin ose në shtëpi, nuk shkakton prodhim të tepërt të pështymës tek macet ose qentë.


Madhësia e paketës
30 ml

Shiko të gjitha informacionet

Stomaferin Ultra, 30 ml.

€12,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)