Kalo te informacionet mbi produktin
  • Sku:
  • Barkodi: 52742040424

Hill's Prescription Diet Z/D, Ushqim mjekësor për Qen, 3 kg

€47,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Përshkrimi i produktit

Ndjeshmëritë ndaj ushqimit dhe intoleranca janë probleme potencialisht serioze që mund të rezultojnë në gjendje të irrituar të lëkurës, veshit dhe veshit apo edhe shqetësime gastrointestinale. Qentë që kanë reaksione të pafavorshme ushqimore për shkak të një alergjie ushqimore (zakonisht ndaj një proteine në ushqim) ose intolerancës që shkaktohet nga një ushqim me përbërës me alergjen. Nutricionistët dhe veterinerët e Hill's zhvilluan ushqimin klinik të dietës me recetë z/d të formuluar veçanërisht për të mbështetur ndjeshmërinë ushqimore të qenit tuaj. Në fakt, z/d është ushqim i provuar klinikisht për të reduktuar shenjat e lëkurës dhe të tretjes nga intoleranca ushqimore.


Ndjeshmëritë ndaj ushqimit ndodhin sepse proteinat hyjnë në lëkurë dhe kalojnë sistemin tretës në trup duke bërë që sistemi imunitar të reagojë. z/d është një ushqim i specializuar me proteina që janë të buta dhe të copëtuara në copa më të vogla për të ndihmuar në shmangien e zbulimit nga sistemi imunitar për të ndihmuar qenin tuaj të ushqehet më mirë, prebiotikë për të krijuar një ekuilibër të shëndetshëm të mikrobiomës së zorrëve dhe acide yndyrore për të ndërtuar lëkurë të shëndetshme.


z/d është ushqimi i provuar klinikisht se zvogëlon shenjat e lëkurës dhe të tretjes nga intoleranca ushqimore, të cilat janë shenjat e jashtme që shihni. Jini të sigurt se ky produkt funksionon brenda kafshës shtëpiake për të shmangur problemin thelbësor që është për shkak të një reagimi imunitar tepër aktiv ndaj ushqimeve të caktuara. Me proteina shtazore të tretura paraprakisht, antioksidantë, fibra prebiotike dhe lëndë ushqyese ushqyese për lëkurën.

Si punon:
Me proteina shtazore shumë të hidrolizuara
Me vaj peshku, nivele të rritura të acideve yndyrore esenciale dhe nivele të larta të vitaminës E
Me një përzierje të provuar të fibrave prebiotike
Si ndihmon:
Ky ushqim mbështet dukshëm një lëkurë dhe shtresë të shëndetshme
Ndihmon në promovimin e një barriere të shëndetshme të lëkurës
Ofron cilësi të shkëlqyer të stolit
S+OX SHIELD: Formuluar për të promovuar një mjedis urinar që redukton rrezikun e zhvillimit të struvitit dhe kristaleve të oksalatit të kalciumit.
Informacion shtesë:
Teknologjia e përbërësve ActivBiome+ është një përzierje pronësore e prebiotikëve që tregohet se ushqejnë me shpejtësi mikrobiomën e zorrëve për të mbështetur shëndetin dhe mirëqenien e tretjes.

 

Weight of Dog - kgs Amount per Day - 370 g cans Amount per Day - grams
1 0.25 + 5 g
2 0.25 + 30 g
4 0.5 + 40 g
5 0.5 + 55 g
10 1 + 75 g
20 1 + 200 g
30 2 + 205 g
40 2 + 305 g
50 2 + 395 g
60+ 2 + 81 g per 10 kgs
Shiko të gjitha informacionet

Hill's Prescription Diet Z/D, Ushqim mjekësor për Qen, 3 kg

€47,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)