Kalo te informacionet mbi produktin
Shitur
 • Sku:
 • Barkodi:

Virbac Milpro - Antiparazitar për qen të vegjël dhe këlyshë

€0,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Virbac

Përshkrimi i produktit

Tableta inovative me spektër të gjerë të veshura me film për kontrollin e parazitëve tek macet dhe qentë.

 

ÇFARË ËSHTË MILPRO®?
Tableta efikase me spektër të gjerë kundër krimbave 
Përbërës aktivë të provuar dhe të besueshëm
Veshje filmi inovative shumë e shijshme, me shije mëlçie
Tableta e vogël, vezake
I sigurt për përdorim në mace dhe qen


I REKOMANDUAR PËR
Macet dhe kotelet nga mosha 6 javë dhe me peshë të paktën 0.5 kg
Formulimi i qenve nuk është i përshtatshëm për përdorim te macet.

Qentë dhe këlyshët nga mosha 2 javë dhe me peshë të paktën 0.5 kg
Formulimi i maces nuk është i përshtatshëm për përdorim te qentë.

 

milpro dosage for dogs

Për Qen

 • Trajton dhe kontrollon infeksionet Toxocara canis, Toxascaris leonina, Trichuris vulpis, Ancylostoma caninum, Ancylostoma braziliense, dhe infeksioneve me Dipylidium caninum, Taenia spp., Echinoccocus spp.
  Gjithashtu parandalon krimbin e zemrës (Dirofilaria immitis).


  Qentë e rritur duhet të trajtohen çdo 3 muaj, përveç nëse faktorët e stilit të jetesës tregojnë një protokoll trajtimi të përshtatur.
  Qentë shtatzëna duhet të trajtohen gjatë çiftëzimit, më pas 10 ditë para lindjes, pastaj çdo tre muaj.
  Në zonat e krimbave hidatid, qentë duhet të dozohen çdo gjashtë javë ose me këshilla veterinare.
  .
  Për parandalimin e krimbit të zemrës, MILPRO duhet të administrohet nga goja çdo muaj, mundësisht në të njëjtën datë çdo muaj. Nëse e humbisni intervalin 30-ditor jo më shumë se 7 ditë, administroni MILPRO menjëherë dhe rifilloni orarin tuaj mujor të dozimit. Nëse intervali është më i gjatë se 7 ditë, konsultohuni me veterinerin tuaj përpara se të rifilloni orarin e dozimit MILPRO.

 

Qentë dhe këlyshët e vegjël
25 mg Praziquantel
2.5 mg Milbemicin Oxime
.

Qentë e rritur
125 mg Praziquantel
12.5 mg Milbemicin Oxime

DOZIMI DHE UDHËZIMET PËR PËRDORIM


Kafshët duhet të peshohen për të siguruar dozimin e saktë.
Tabletat MILPRO duhet të administrohen nga goja, me ose pas ushqimit.
Gjysma e tabletave mund të mbahen për përdorim në blisterin origjinal deri në gjashtë muaj pas përdorimit të gjysmës së parë.
Gjatë administrimit të tabletave Milpro, sigurohuni që të konsumohet e gjithë doza. Shikoni për disa minuta pas trajtimit për t'u siguruar që e gjithë doza është ngrënë. Nëse nuk hahet e gjithë doza, ripërdoreni sa më shpejt të jetë e mundur, me dozën e plotë.
Pleshtat janë nikoqirë të ndërmjetëm për krimbin shirit (Dipylidium caninum). Kontrolli efektiv i pleshtave do të zvogëlojë incidencën e krimbit të shiritit.
Nëse problemet e krimbave vazhdojnë, konsultohuni me një veteriner.

Shiko të gjitha informacionet

Virbac Milpro - Antiparazitar për qen të vegjël dhe këlyshë

€0,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)