• Sku:
  • Barkodi:

VetExpert Coprovet, 30 tableta

€15,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Vetexpert

Përshkrimi i produktit

CoproVet është një preparat që parandalon shkaqet më të zakonshme të ngrënies së feçeve nga kafshët, pra fenomenin e koprofagjisë. CoproVet mbështet proceset e duhura të tretjes, plotëson dhe stimulon mikroflorën natyrale të traktit tretës dhe ndihmon në reduktimin e erës së pakëndshme. Pse CoproVet?


mbështet tretjen dhe rinovimin e mikroflorës së zorrëve
zvogëlon fenomenin e koprofagjisë tek qentë
përmban përbërës me efekte të vërtetuara shkencërisht

 

Bromelain (ekstrakt ananasi):

mbështet tretjen e proteinave,
stimulon proceset e tretjes,
parandalon çrregullimet e përthithjes.
Lactobacillus rhamnosus - baktere probiotike që mbështesin rritjen e mikroflorës së dobishme të zorrëve duke kufizuar bakteret potencialisht patogjene.

Enterococcus faecium - baktere probiotike që ndihmojnë në ruajtjen e raportit të saktë të baktereve të dobishme dhe potencialisht të dëmshme në zorrë.

Fruktooligosakaridet (FOS) - prebiotikë, stimulojnë rritjen e florës natyrore bakteriale të zorrëve.

Ekstrakti Yucca Schidigera – zvogëlon erën e pakëndshme të jashtëqitjes.

Përbërësit aktivë: bromelain nga ananasi i tharë, Lactobacillus rhamnosus, Enterococcus faecium, Fructooligosaccharides (FOS), ekstrakt Yucca Schidigera.

1-2 kapsula në ditë

Paketa përmban 30 kapsula.

Kapsulat mund të administrohen direkt në gojë ose të përzihen me ushqim.

 

Shiko të gjitha informacionet

VetExpert Coprovet, 30 tableta

€15,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)