• Sku:
  • Barkodi:

Vetexpert BioProtect Pastë, 15ml

€15,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Vetexpert

Përshkrimi i produktit

Përgatitje mbështetëse për qentë dhe macet me çrregullime të mikroflorës gastrointestinale. Përmban deri në dy substanca absorbuese, elektrolite, prebiotikë dhe probiotikë. Rekomandohet për administrim gjatë dhe pas diarresë.

Pse paste BioProtect?

ka një efekt gjithëpërfshirës absorbues
pengon rritjen e baktereve patogjene dhe rregullon mikroflorën e dobishme në traktin tretës
lehtësia e përdorimit - paste në një shiringë

 

Pasta BioProtect ka një efekt mbështetës me shumë drejtime në rastin e çrregullimeve të mikroflorës gastrointestinale:

Prebiotikët - frukto-oligosakaridet mbështesin rritjen natyrale të florës bakteriale mbrojtëse të zorrëve.

Probiotikët (Enterococcus faecium) - baktere me efekte të dobishme mbrojtëse.

Lëndë trashëse me veti absorbuese: bentonit, karbon aktiv, brum karkalecash.

Elektrolitet (klorur natriumi, klorur kaliumi, klorur magnezi) - sigurojnë hidratim efektiv të trupit gjatë diarresë.

Substancat aktive: bentonit, Enterococcus faecium, çamçakëz e karkalecit, frukto-oligosakaride, karbon aktiv, klorur natriumi, klorur kaliumi, klorur magnezi

 

<5 kg peshë trupore - 1 ml 2 herë në ditë

5-10 kg peshë trupore - 2 ml 2 herë në ditë

11-25 kg peshë trupore - 4 ml 2 herë në ditë

26-40 kg peshë trupore - 6 ml 2 herë në ditë

>40 kg peshë trupore - 8 ml 2 herë në ditë

1 shiringë përmban 15 ml të preparatit.

Shiko të gjitha informacionet

Vetexpert BioProtect Pastë, 15ml

€15,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)