Kalo te informacionet mbi produktin
  • Sku:
  • Barkodi: 5902414200319

Shampo hypoallergjenik për qen dhe mace, Hypoallergenic Vetexpert, 250 ml

€6,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Vetexpert

Përshkrimi i produktit

Shampo hipoalergjenik për qen dhe mace

Karakteristikë:

Për kafshët me lëkurë të ndjeshme dhe delikate, të prirura për acarim, alergji dhe thatësi.
Shampo dermokozmetike me ekstrakt të kokrrave të tërshërës, për qen dhe mace, gjithashtu perfekte për intolerancën ndaj shampove të tjera.
Mund të përdoret tek këlyshët dhe kotelet.
Përshkrim:

Përmban agjentë të butë pastrues dhe zbutës.
Bazuar në përbërës natyralë.
Nuk përmban silikone apo aroma artificiale.
Përshtatur me nevojat e lëkurës së qenit dhe maces për t'u kujdesur për të dhe për të mos irrituar atë.
Përbërja:

Shampo hipoalergjike përmban surfaktantë dhe zbutës shumë të butë* si dhe një sërë substancash me veti zbutëse dhe hidratuese.
Ekstrakti i kokrrave të tërshërës - një zbutës që qetëson dhe përmirëson gjendjen e lëkurës.
Allantoin - një substancë biologjikisht aktive që ka një efekt qetësues dhe rigjenerues, stimulon ndarjen dhe rritjen e qelizave. Ajo hidraton lëkurën.
Panthenol - një substancë hidratuese që luan një rol të rëndësishëm në rigjenerimin e lëkurës, duke mbështetur shërimin e plagëve dhe qetësimin e irritimeve.
Lanolin – një zbutës që mbron dhe hidraton lëkurën.
* Zbutës - substanca lubrifikuese, zbutëse dhe zbutëse. Ato hidratojnë në mënyrë indirekte duke kufizuar humbjen e ujit nga sipërfaqja e lëkurës.
Përbërësit aktivë: ekstrakt i kokrrës së tërshërës, alantoinë, pantenol, lanolinë
Si të përdorni:

1) Lagim qimet me nje sasi të vogël uji
2) Vendosim një sasi të vogël shampo në dorën tuaj, nëse është e nevojshme, holloni me ujë dhe aplikojeni në shtresë,
krijoni shkumë,
3)Masazh për përafërsisht për 5 minuta.
Mbroni sytë dhe veshët nga marrja e preparatit dhe shpëlajeni tërësisht.
Përsëriteni operacionin nëse është e nevojshme.
Shiko të gjitha informacionet

Shampo hypoallergjenik për qen dhe mace, Hypoallergenic Vetexpert, 250 ml

€6,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)