• Sku:
  • Barkodi:

Otiflush, Solucion për pastrimin e veshëve, 125ml

€8,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Përshkrimi i produktit

Produkt i kujdesit për shpëlarjen e kanaleve të veshit të qenve dhe maceve. OtiFlush mund të përdoret për të mbështetur higjienën e kanaleve të veshit ose për të përgatitur kanalin e veshit për terapi. PH optimale prej 5 lejon që preparati të përdoret në higjienën e një kanali të shëndetshëm të veshit ose si ndihmës në otitis externa.

Pse Solution OtiFlush Ear?

ndihmon në higjienën e veshëve në rast të inflamacionit të kanaleve të veshit
mbështet terapinë pavarësisht nga shkaku i inflamacionit
nuk irriton

 

PH optimale prej 5 dhe përmbajtja e klorheksidinës në preparatin OtiFlush kanë veti antibakteriale dhe antifungale. Preparati nuk shkakton rritje të rezistencës bakteriale.

Klorheksidina - një substancë baktericide dhe bakteriostatike. Ndihmon në mënyrë efektive në qetësimin e irritimeve dhe inflamacioneve të lëkurës.

Acidi laktik - një substancë hidratuese që lehtëson eksfolimin e lëkurës së vdekur.

Allantoin - një substancë biologjikisht aktive që ka një efekt qetësues dhe rigjenerues, duke stimuluar ndarjen dhe rritjen e qelizave. Ajo hidraton lëkurën.

Ure - një substancë hidratuese që ndikon indirekt në proceset e rigjenerimit të epidermës. Ka një efekt bakteriostatik.

Acidi salicilik - një substancë që ka një efekt keratolitik (eksfolon epidermën) dhe rregullon funksionimin e gjëndrave dhjamore. Kufizon numrin e mikroorganizmave dhe kërpudhave, gjë që ndihmon në uljen e inflamacionit.

Përbërësit aktivë: klorheksidin, acid laktik, alantoinë, ure, acid salicilik

Shiko të gjitha informacionet

Otiflush, Solucion për pastrimin e veshëve, 125ml

€8,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)