Kalo te informacionet mbi produktin
  • Sku:
  • Barkodi: 52742042237

Hill's Prescription Diet c/d Multicare,

€25,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Përshkrimi i produktit

Hill's PRESCRIPTION DIET c/d Multicare Cat

është një ushqim i plotë dietik për kafshët shtëpiake për reduktimin e përsëritjes së gurëve të struvitit (shkak i sëmundjes së traktit urinar të poshtëm të maces, FLUTD), për shpërbërjen e gurëve të struvite dhe për reduktimin e formimit të gurëve oksalate në macet e rritura. Ky ushqim ka veti nënngopëse të urinës për struvitet, veti alkalizuese të urinës dhe përmban nivele të ulëta të magnezit, kalciumit dhe vitaminave.

 

Një fshikëz e shëndetshme fillon me ekuilibrin e duhur të lëndëve ushqyese jetike. Mineralet e tepërta mund të nxisin formimin e kristaleve në urinë, të cilat mund të çojnë në krijimin e gurëve të fshikëzës. Ato mund të shkaktojnë parehati dhe të çojnë në probleme më serioze që kërkojnë kujdesin e një veterineri.


Nutricionistët dhe veterinerët e Hill's zhvilluan ushqimin klinik me recetë c/d Multicare, i formuluar posaçërisht për të mbështetur shëndetin urinar të maces suaj. Në fakt, c/d Multicare është ushqim i provuar klinikisht për të ulur shkallën e përsëritjes së shenjave më të zakonshme urinare me 89%. Ky ushqim i thatë bëhet me mish pule dhe ka një shije të parezistueshme që macja juaj do ta pëlqejë.

Si punon:
Promovon nivelet e dëshirueshme të pH të urinës* për të reduktuar rrezikun e formimit të gurëve
I pasuruar me antioksidantë dhe omega-3 nga vaji i peshkut
Kalcium dhe natrium i kontrolluar dhe citrat kaliumi i shtuar


Si ndihmon:
Shpërndan gurët e struvitit në vetëm 7 ditë (mesatarisht 27 ditë)
Redukton rrezikun e gurëve të struvitit dhe oksalatit të kalciumit
Të ushqyerit gjatë gjithë jetës ofron përfitime për macet me shenja urinare
S+OXSHIELD: Formuluar për të promovuar një mjedis urinar që redukton rrezikun e zhvillimit të kristaleve të struvitit dhe oksalatit të kalciumit

PËRBËRJA: Drithëra, mish dhe derivate shtazore (pule 14%), ekstrakte të proteinave bimore, vajra dhe yndyrna, minerale. Substancat alkalizuese të urinës: Citrati i kaliumit (2 g/kg).


PËRBËRËSIT ANALITIK: Proteina 32,0%, Përmbajtja e yndyrës 15,2%, Fibra e papërpunuar 0,94%, acide yndyrore Omega-3 0,7%, Kloride 0,72%, Squfur 0,70%, Hidroksiproline 0,28%, Hiri i papërpunuar 5,0%, kalcium 5,0%, kalcium i papërpunuar 5,0%, rus. Natrium 0,35%, Kalium 0,65%, Magnez 0,07%; për kg: Vitamina A 6001 IU, Vitamina D3 638IU, Vitamina E 500mg, Beta-karoten 1.5mg.

 

Weight of Cat - kgs Amount per Day - grams
2 35
3 50
4 60
5 75
6 85
7+ 12 per kg

 

Shiko të gjitha informacionet

Hill's Prescription Diet c/d Multicare,

€25,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)