Kalo te informacionet mbi produktin
  • Sku:
  • Barkodi: 0052742214702

Hill's Prescription Diet Metabolic , Ushqim mjekësor për mace

€26,50 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Hill's Prescription Diet

Përshkrimi i produktit

Edhe një peshë e vogël shtesë mund të ndikojë në cilësinë e jetës së kafshës shtëpiake dhe marrëdhëniet me familjen pasi pesha shtesë mund të zvogëlojë kohën e lojës, të ndikojë në lëvizshmërinë dhe të ndikojë në shëndetin e përgjithshëm gjatë gjithë jetës së maces suaj. Ruajtja e peshës ideale mund të ndihmojë në ndikimin e jetëgjatësisë duke reduktuar rrezikun e kushteve të lidhura me peshën.Nutricionistët dhe veterinerët e Hill's zhvilluan ushqimin klinik metabolik me recetë, i formuluar posaçërisht për të ndihmuar macet të humbin peshë dhe të mbajnë peshën e humbur. Natyrisht funksionon me përdorimin unik të energjisë së maces suaj për humbje të lehtë dhe efektive në peshë. Ky ushqim stimulon aftësinë natyrale të maceve për të djegur yndyrën dhe siguron energji për lojë aktive. Përzierja e saj unike e fibrave ndihmon që macet të ndihen të ngopur dhe të kënaqur. Në fakt, 88% e kafshëve shtëpiake humbën peshë në shtëpi në 2 muaj kur ushqeheshin me ushqimin Metabolic. * Ky ushqim i thatë me pulë ka një shije të parezistueshme që macja juaj do ta pëlqejë.

Si punon:
Natyrisht funksionon me përdorimin unik të energjisë së maces suaj për humbje të lehtë dhe efektive në peshë
Mbështet aftësinë natyrale të maceve për të djegur dhjamin
Përzierja unike e fibrave ndihmon që macet të ndihen të ngopur dhe të kënaqur
Si ndihmon:
88% e kafshëve shtëpiake humbën peshë në shtëpi
Ndihmon për të mbajtur peshën e humbur dhe siguron energji për lojë aktive
Humbje e lehtë peshe: macet humbasin peshë pa reduktuar së tepërmi madhësinë e porcioneve
S+OXSHIELD: Formuluar për të promovuar një mjedis urinar që redukton rrezikun e zhvillimit të kristaleve të struvitit dhe oksalatit të kalciumit
Informacion shtesë:
Dieta me recetë të Hill's Ushqimi i thatë metabolik për kafshët shtëpiake siguron të gjithë ushqimin që u nevojitet maceve për të humbur dhe ruajtur peshën. Natyrisht funksionon me përdorimin unik të energjisë së maces suaj për humbje të lehtë dhe efektive në peshë dhe mund të përdoret për një kohë të gjatë. Ju lutemi konsultohuni me veterinerin tuaj për informacione të mëtejshme se si ushqimet tona me dietë me recetë mund ta ndihmojnë macen tuaj të vazhdojë të gëzojë një jetë të lumtur dhe aktive. Formulat e thata, të konservuara dhe në qese mund të përzihen ose ushqehen njëkohësisht.

Per humbje peshe

FOR WEIGHT LOSS
Ideal Body Weight kg Dry grams
2 25
3 35
4 45
5 55
6 65
7 + 10 per kg

Per mirembajtje peshe

FOR WEIGHT MAINTENANCE
Ideal Body Weight kg Dry grams
2 40
3 55
4 70
5 80
6 95
7 + 15 per kg
Shiko të gjitha informacionet

Hill's Prescription Diet Metabolic , Ushqim mjekësor për mace

€26,50 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)