Kalo te informacionet mbi produktin
  • Sku:
  • Barkodi: 052742918600

Hill's Prescription Diet k/d , Ushqim mjekësor për mace

€25,50 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Përshkrimi i produktit

Kur macet kanë dëmtime në indet e veshkave, veshkat nuk mund të funksionojnë aq mirë si më parë, si filtrimi dhe rithithja e lëndëve ushqyese. Gjendja nuk është e kthyeshme, por progresi mund të ngadalësohet. Ushqimet terapeutike për sëmundjet e veshkave janë krijuar për të ndihmuar në reduktimin e ngarkesës së punës në veshka, duke u mundësuar atyre të funksionojnë në mënyrë më efektive. Macet me funksion të zvogëluar të veshkave mund të pësojnë humbje të oreksit dhe marrja e tyre e ushqimit mund të ulet.

Nutricionistët dhe veterinerët e Hill's kanë zhvilluar ushqimin klinik me recetë të Hill's Diet k/d me ActivBiome+ Kidney Defense, një përzierje pronësore e prebiotikëve që tregohet se aktivizon mikrobiomën e zorrëve për të ndihmuar në mbrojtjen e funksionit të veshkave. Dieta me recetë k/d është gjithashtu e formuluar me Enhanced Appetite Trigger (E.A.T) për të stimuluar oreksin dhe për të rritur marrjen e ushqimit.

Ky ushqim i thatë bëhet me mish pule dhe ka një shije të parezistueshme që macja juaj do ta pëlqejë. Në fakt, ushqimi i dietës me recetë k/d është ushqim i provuar klinikisht për të përmirësuar dhe zgjatur cilësinë e jetës.

Si ndihmon:
Ndihmon në mbrojtjen e funksionit jetësor të veshkave
Ndihmon në menaxhimin e ndryshimeve të padukshme brenda traktit të zorrëve që ndikojnë në funksionin e veshkave
Ndihmon në ndërtimin e masës muskulore dhe ndihmon në ruajtjen e energjisë dhe forcës
Stimulon oreksin dhe rrit marrjen e ushqimit
S+OXSHIELD: Formuluar për të promovuar një mjedis urinar që redukton rrezikun e zhvillimit të kristaleve të struvitit dhe oksalatit të kalciumit


Si punon:
Fosfor dhe natrium i reduktuar, i pasuruar me acide yndyrore omega-3
ActivBiome+ Kidney Defense aktivizon mikrobiomën e zorrëve për të reduktuar mbetjet e dëmshme
Me nivele të optimizuara të aminoacideve thelbësore dhe proteina me cilësi të lartë për t'i ndihmuar në mbajtjen e tyre të fortë
Nxitës i përmirësuar i oreksit (E.A.T.) për macet
Informacion shtesë:
Hill's Prescription Diet k/d me Chicken Dry Cat Food është një ushqim i plotë dhe i ekuilibruar që ofron të gjithë ushqimin që ka nevojë për macen tuaj. Ju lutemi konsultohuni me veterinerin tuaj për informacione të mëtejshme se si ushqimet tona dietike me recetë mund ta ndihmojnë macen tuaj të vazhdojë të gëzojë një jetë të lumtur dhe aktive.

Për rezultate më të mira, ushqyerja e vazhdueshme afatgjatë e këtij produkti është kritike për efikasitetin e përfitimeve të produktit.

Formulat e thata dhe të konservuara mund të përzihen ose ushqehen njëkohësisht.

Shiko të gjitha informacionet

Hill's Prescription Diet k/d , Ushqim mjekësor për mace

€25,50 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)