Kalo te informacionet mbi produktin
  • Sku:
  • Barkodi:

Hepatiale Forte, 40 kapsula

€15,00 EUR
 per 
Përfshirë TVSH.
Në stok!
SHPENZO edhe €30,00 për DERGESE FALAS

Cilësi e garantuar

Dërgesa brenda 48 orëve pas konfirmimit

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

Përshkrimi i produktit

Përgatitja për qen dhe mace rekomandohet për të mbështetur funksionin e mëlçisë në rast të dyshimeve për çrregullime të mëlçisë, si dhe për të mbështetur dështimin kronik të mëlçisë. Hepatiale Forte Small Breed & Cats është një preparat unik që kombinon veprimin e fosfolipideve dhe acidit L-aspartik.

mbështet rigjenerimin dhe kthimin në funksionimin e duhur të organit.
mbështet mbrojtjen e qelizave të mëlçisë
mbështet metabolizmin e komponimeve proteinike në mëlçi
Përgatitjet nga linja Hepatiale Forte janë numër 1 në besimin dhe rekomandimet e veterinerëve!*

Pse Hepatiale Forte?

• përmban fosfolipide dhe acid L-aspartik – përbërës që mbështesin efektin rigjenerues dhe mbrojtës të mëlçisë

• mbështet në mënyrë efektive funksionin e mëlçisë

• në dispozicion në shumë variante, të përshtatura për madhësinë dhe nevojat e kafshës

*Bazuar në një anketë midis veterinerëve në Poloni, të kryer nga Kantar Polska SA, në mars 2021, në lidhje me suplementet veterinare (përzierjet suplementare të ushqimit) për qentë ose macet.

Hepatiale Forte Small Breed & Cats është një preparat që kombinon veprimin e fosfolipideve dhe acidit L-aspartik.

Fosfolipidet inkorporohen në membranën qelizore të hepatociteve të dëmtuara (qelizat e mëlçisë), gjë që nxit rigjenerimin e tyre. Ato kanë veti antioksiduese dhe mbrojnë nga efektet e dëmtimit oksidativ të qelizave të mëlçisë.

Acidi L-aspartik është një kripë e dy aminoacideve endogjene, pjesë e ciklit të uresë, të cilat mbështesin procesin e largimit të metabolitëve toksikë - produkte të metabolizmit të proteinave.

Efektiviteti i linjës së produkteve Hepatiale Forte është konfirmuar në studime në qen dhe mace me sëmundje të mëlçisë, në të cilat u vu re një rënie e ndjeshme e aktivitetit të enzimave të mëlçisë pas 8 javësh përdorimi (1).

Përbërësit aktivë: fosfolipide, acid L-aspartik.

1 kapsulë Twist Off/5 kg peshë trupore në ditë

Paketa përmban 40 kapsula Twist Off.

Një avantazh shtesë i Hepatiale Forte Small Breed & Cats është lehtësia e jashtëzakonshme e administrimit falë kapsulës së shijshme Twist Off. Jepni kapsulën të plotë si ushqim (kapsula është e ngrënshme) ose shtrydhni përmbajtjen e kapsulës në gojë ose në putra.

Shiko të gjitha informacionet

Hepatiale Forte, 40 kapsula

€15,00 EUR
 per 
SUBHEADING

Recently viewed products

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)